Eger sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, Lütfen öncelikle Yardım kriterlerini okuyunuz.
Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için öncelikle Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.

Son Yorumlar | Bugünkü Yorumlar | Üye Listesi | Ajanda | Yardım
(Gelişmiş Arama)

Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Konu: Xbox 360 Harici Hdd Oyun Nasıl Yüklenir Anlatım

Tarih: 01-06-2015, Saat:02:54
Xbox 360 Harici Hdd Oyun Nasıl Yüklenir Anlatım
KAZUYA Çevrimdışı
Site Kurucusu
Admin

Konu Sayısı: 1,348
Yorum Sayısı: 12,931
Rep Puanı: 919
(Son Düzenleme: 12-02-2017, Saat:05:09, Düzenleyen: KAZUYA.)

Arkadaşlar basit bir işlem ama belki bilmeyen arkadaşlar vardır , basit bir şekilde anlatmaya çalışacağım 

Xbox ımız jtag rgh yaptırdık diyelim ama xbox ımız slim model ise 4 gb veya jasper fat modellerden biri ise 120 gb bazı fat xbox larda hiç hdd olmaya biliyor veya dahili yani xbox ın içinde olan hdd miz var fakat oyunlar yetmiyor , harici bir hdd alıp xbox ımıza takıp oynamak istiyoruz o zaman  şu işlemleri yapmamız gerekiyor 

Bilindiği üzere harici hdd ler Ntfs format lı olur ama bu formatı xbox görmez o yüzden ilk önce hdd ye format atmamız gerekiyor yani fat 32 ye çeviricez ama bu pc den normal format ile olmaz program ile yapılması gerekiyor bunun için alttaki programı indirin

Ntfs yi Fat 32 yapma Programı : 

https://yadi.sk/d/FVoPWSKVgzeWw

Drive den hdd yi gösterin daha sonra start diyin bu kadar hdd yi gösterirken dikkat edin başka bir hdd ye format atmayın...

Bu işlem tamam artık harici hdd niz xbox ın görmesi için hazır. Evet şimdi de oyunlar harici hdd ye nasıl yükleyeceğiz onu anlatıyorum son derece basit

Exiso programını indirin sitemizde mevcut , indirdiğiniz oyunu exiso ile jtag rip haline getirin ( bu işlem de basit ama daha önce  exiso kullanım rehberinde anlatıldığı için ayrı olarak anlamıcam rehberden bakabilirsiniz )

Exiso ile çevirdiğiniz oyunu Harici hdd ye GAMES isim li klasör açıp çevirilen oyunu GAMES içine yükleyin... işlem bu kadar

Xexmenü den oyunları oynuyorsanız xexmenü den GAMES klasörünü bulup yüklediğiniz oyunun üzerine gelip Start tuşuna basmanız yeterli olacaktır.

Freestyle kullanıyorsanız harici hdd yi xbox a tanıtmanız gerekiyor buda sitemizde harici hdd yi xbox a tanıtma bölümünde ayrıntılı olarak anlatıldı.

Arkadaşlar takıldığınız bir yer olursa yaza bilirsiniz...
Ara
Tarih: 01-06-2015, Saat:03:05
Cvp: Xbox 360 Harici Hdd Oyun Nasıl Yüklenir Anlatım
muhammet.ece Çevrimdışı
Yeni Üye
*
Üye

Konu Sayısı: 3
Yorum Sayısı: 62
Rep Puanı: 10
Teşekkürler kardeşim emeğine sağlık
Ara
Tarih: 01-06-2015, Saat:03:49
KAZUYA Çevrimdışı
Site Kurucusu
Admin

Rica ederim
Ara
Tarih: 16-07-2015, Saat:07:25
tgenc Çevrimdışı
Yeni Üye
*
Üye

Konu Sayısı: 3
Yorum Sayısı: 8
Rep Puanı: 0
merhaba,
ben bu konularda maalesef çok yeniyim şimdi xbox ımsa free staylaf3 var. normal 16 gb 2 tane harici usb bellek vardı onlara oyun yükleyip çalıştırabiliyordum. bugün 320 gb bir disk edindim ve bahsettiğiniz programla fat32 format attim. oyunları GAMES klasörüne kopyaladım. content settings te anlattığınız gibi game klasörünü gösterdim. (içinde de bir sürü oyun klasörü vardı) ama oyunları göremiyorum. daha sonra content settings'e girerek ADD diyerek her oyun için ayrı paths yaptım. bunu yapınca bazı oyunlar çıktı. ama sanırım işlemin böyle olmaması gerekiyor. daha sonra bu oluşturduğum paths dosyalarını silmek istedim dosyanın üstüne geliyorum delete diyorum deleting game data yazısı çıkıyor ama o yazı bir türlü gitmiyor. ve dolayısı ile oluşturduğum path leri silemiyorum. bana oyun yüklemede ve bunları silmede yardımcı olabilirmisiniz
teşekkür ederim
Ara
Tarih: 02-08-2015, Saat:10:02
kosopt Çevrimdışı
Yeni Üye
*
Üye

Konu Sayısı: 0
Yorum Sayısı: 2
Merhaba, exiso ile oyunu çevirme işlemi yaptıktan sonra direk games klasörüne kopyala yapıştır mı yapıyoruz, yoksa onun için de özel bir program var mı?

Bir de ben de harici diskte games diye bir klasör yok. XBOX, KINECT, FreeStyle diye 3 klasör var. Ne yapmalıyım bu durumda?

Son sorum; benim cihaz 4 gb lık model. FreeStyle anladığım kadarıyla harici HDD için kurulu. Bunun harici yada dahili HDD ye kurulu olması arasında fark var mı?
Ara
Tarih: 02-08-2015, Saat:10:16
RE: Xbox 360 Harici Hdd Oyun Nasıl Yüklenir Anlatım
magician Çevrimdışı
Yeni Üye
*
Üye

Konu Sayısı: 21
Yorum Sayısı: 848
Rep Puanı: 39
games klasörü oluştur oyunuda exiso ile çevir ve kopyala klasöre sonra xex menüyü bul ve gir games klasörüne girince oyunun içinde default.xex çıkcak tıklıcan çalışcak
Ara
Tarih: 02-08-2015, Saat:10:41
kosopt Çevrimdışı
Yeni Üye
*
Üye

(02-08-2015, Saat:10:16)magician Nickli Kullanıcıdan Alıntı: games klasörü oluştur oyunuda exiso ile çevir ve kopyala klasöre sonra xex menüyü bul ve gir games klasörüne girince oyunun içinde default.xex çıkcak tıklıcan çalışcak

Cevabınız için çok teşekkürler. Ancak bendeki xex menü değil de freestyle anladığım kadarıyla, yine de games klasörü oluşturmam gerekecekmi? Dediğim gibi ben de XBOX ve KINECT dosyalrı var ve bunlardaki oyunları oynayabiliyorum.
Ara
Tarih: 02-08-2018, Saat:12:06
fairman Çevrimdışı
Yeni Üye
*
Üye

(01-06-2015, Saat:02:54)KAZUYA Nickli Kullanıcıdan Alıntı:

Arkadaşlar basit bir işlem ama belki bilmeyen arkadaşlar vardır , basit bir şekilde anlatmaya çalışacağım 

Xbox ımız jtag rgh yaptırdık diyelim ama xbox ımız slim model ise 4 gb veya jasper fat modellerden biri ise 120 gb bazı fat xbox larda hiç hdd olmaya biliyor veya dahili yani xbox ın içinde olan hdd miz var fakat oyunlar yetmiyor , harici bir hdd alıp xbox ımıza takıp oynamak istiyoruz o zaman  şu işlemleri yapmamız gerekiyor 

Bilindiği üzere harici hdd ler Ntfs format lı olur ama bu formatı xbox görmez o yüzden ilk önce hdd ye format atmamız gerekiyor yani fat 32 ye çeviricez ama bu pc den normal format ile olmaz program ile yapılması gerekiyor bunun için alttaki programı indirin

Ntfs yi Fat 32 yapma Programı : 

https://yadi.sk/d/FVoPWSKVgzeWw

Drive den hdd yi gösterin daha sonra start diyin bu kadar hdd yi gösterirken dikkat edin başka bir hdd ye format atmayın...

Bu işlem tamam artık harici hdd niz xbox ın görmesi için hazır. Evet şimdi de oyunlar harici hdd ye nasıl yükleyeceğiz onu anlatıyorum son derece basit

Exiso programını indirin sitemizde mevcut , indirdiğiniz oyunu exiso ile jtag rip haline getirin ( bu işlem de basit ama daha önce  exiso kullanım rehberinde anlatıldığı için ayrı olarak anlamıcam rehberden bakabilirsiniz )

Exiso ile çevirdiğiniz oyunu Harici hdd ye GAMES isim li klasör açıp çevirilen oyunu GAMES içine yükleyin... işlem bu kadar

Xexmenü den oyunları oynuyorsanız xexmenü den GAMES klasörünü bulup yüklediğiniz oyunun üzerine gelip Start tuşuna basmanız yeterli olacaktır.

Freestyle kullanıyorsanız harici hdd yi xbox a tanıtmanız gerekiyor buda sitemizde harici hdd yi xbox a tanıtma bölümünde ayrıntılı olarak anlatıldı.

Arkadaşlar takıldığınız bir yer olursa yaza bilirsiniz...
Ara
Tarih: 02-08-2018, Saat:12:09
fairman Çevrimdışı
Yeni Üye
*
Üye

merhabalar ben xbox 360 için oyun nasıl yükleri yardımcı olur musunuz ayrıca harici hd te ve usb bellekte nasıl kaydetip oynayabilirim. teşekkür ederim. şimdiden
Ara
Tarih: 02-08-2018, Saat:09:52
KAZUYA Çevrimdışı
Site Kurucusu
Admin

Dostum yazdığın yani bu bölümde zaten rehber olarak anlatıldı ve linkler eklendi
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Beni ve Sitemizi Taklit Eden Dostlarımıza Teşekkür Ederiz..
Ara

Anahtar Kelimeler

Xbox 360 Harici Hdd Oyun Nasıl Yüklenir Anlatım, Xbox 360 Harici Hdd Oyun Nasıl Yüklenir Anlatım indir, Xbox 360 Harici Hdd Oyun Nasıl Yüklenir Anlatım Videosu, Xbox 360 Harici Hdd Oyun Nasıl Yüklenir Anlatım online izle, Xbox 360 Harici Hdd Oyun Nasıl Yüklenir Anlatım Bedava indir, Xbox 360 Harici Hdd Oyun Nasıl Yüklenir Anlatım Yükle, Xbox 360 Harici Hdd Oyun Nasıl Yüklenir Anlatım Hakkında, Xbox 360 Harici Hdd Oyun Nasıl Yüklenir Anlatım nedir, Xbox 360 Harici Hdd Oyun Nasıl Yüklenir Anlatım Free indir, Xbox 360 Harici Hdd Oyun Nasıl Yüklenir Anlatım oyunu, Xbox 360 Harici Hdd Oyun Nasıl Yüklenir Anlatım download

Konu Bağlantı Araçları
Xbox 360 Harici Hdd Oyun Nasıl Yüklenir Anlatım Konusunun Linki Direkt Link
Xbox 360 Harici Hdd Oyun Nasıl Yüklenir Anlatım Konusunun HTML Kodu HTML Link
Xbox 360 Harici Hdd Oyun Nasıl Yüklenir Anlatım Konusu BBCode Linki BBCode Link
Xbox 360 Harici Hdd Oyun Nasıl Yüklenir Anlatım Konusunu Paylaş Sosyal Paylaş

Konu ile Alakalı Benzer Konular
 Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
Üzgün XBOX 360 HARİCİ HDD yardım edinnn emirveyseljr 3 131 04-03-2024, Saat:04:51
Son Yorum: KAZUYA
  Xbox 360 oyun önerileri emirveyseljr 0 73 04-03-2024, Saat:02:03
Son Yorum: emirveyseljr
  Jtagli Xbox 360 Hdd sini Pc Ye Baglayip Oyun Atmak x007x 13 8,421 23-01-2024, Saat:05:47
  Xbox 360 JTAG - RGH Update ve RESİMLİ ANLATIM Güncel Kernel Update KAZUYA 374 219,009 15-08-2022, Saat:10:36
Son Yorum: TEKNİKDESTEK
Dikkat HDD Oyun veri atma Akslepios7 5 1,654 22-01-2022, Saat:09:46

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
Türkçe Çeviri: MCTR, Yazılım: MyBB vBulletin to MyBB Converter: xPrimus Theme