Eger sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, Lütfen öncelikle Yardım kriterlerini okuyunuz.
Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için öncelikle Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.

Son Yorumlar | Bugünkü Yorumlar | Üye Listesi | Ajanda | Yardım
(Gelişmiş Arama)

Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Konu: CFW oyunlarda donma ve bir kaç soru(n)

Tarih: 24-05-2018, Saat:09:27
CFW oyunlarda donma ve bir kaç soru(n)
berbat88 Çevrimdışı
Yeni Üye
*
Üye

Konu Sayısı: 1
Yorum Sayısı: 9
Rep Puanı: 0
Merhabalar,

Son 2 gündür eskimeye başlamış olan PS3'ümden faydalanmak için biraz araştırma yaptım, artık yeni versiyonlardan downgrade yapıp CFW kurarak oyun yükleyip oynayabildiğimi öğrendim ve işe koyuldum. bir kaynaktan 4.82 olan versiyonumu düşürüp başarılı bir şekilde 4.82CFW FERROX güncellemesini kurdum. Ardından Multiman 4.82 kurdum ( fakat ne hikmetse multimanin üzerine gelip information kısmına gelince versiyon kısmında 4.81 gözüküyor).

Ve belki de bu aşamalardan sonra en kolay sayılabilecek kısıma oyun yükleyip oynamaya geldim. Multiman aracılığıyla USB ile ve FileZilla ile bir kaç oyun kurdum. Görsel aşağıda;

https://i.gyazo.com/7d24ec9abf009668049b09f85eb49758.png

Bu HDD0'ın yani PS3 harddiskinin game klasörünün görünümü. Multiman ile birlikte 4 tane farklı oyun var. Bunlardan yalnızca Fifa Street ile Fifa 2018 çalıştı. Ama ne çalışma, deli gibi donuyor oyunlar. Kesinlikle oynanmıyor. Diğer ikisinin Update Finder sitesinden Update'lerini bulamadığım için çalışmadığını düşünüyorum çünkü içerlerinde EBOOT.BIN yok. Oyunları farklı kaynaklardan indirip GAME_CONVERT kullanarak dediğim şekilde PS3'üme aktarıyorum. Çalışan 2 oyunum da donuyor bunun sebebi ne olabilir? Bir başka güncelleme indirsem sorunu çözer mi? İndirdiğim hemen her oyunun içerisinde bir PS3_UPDATE klasörü var 200MB'lık genelde bu nedir?

Bunların dışında, ilk defa Playstation'ımı kırdığım için bilgisizim, örnek bir kaç video veya görsel paylaşımı yapabilir misiniz? Yani çalışan bir durumda game klasörü nasıl gözükür? Her oyunun bir adet BLES11111 ve NPEB11111 diğer iki tane klasörünün olması mı gerekiyor?

Sorularıma yanıt verebilen olursa çok sevinirim, iyi forumlar.
Ara
Tarih: 24-05-2018, Saat:09:30
Cvp: CFW oyunlarda donma ve bir kaç soru(n)
berbat88 Çevrimdışı
Yeni Üye
*
Üye

(Son Düzenleme: 25-05-2018, Saat:10:58, Düzenleyen: KAZUYA.)
Bu arada HDD'de 320GB alanım var formattan önce 100GB'lık bir alan kullanıyordum ve Quick Format attım. Bu bir sorun teşkil eder mi?

Ayrıca bana bu konuda özelden yardım etmek isteyen olursa çok memnun olurum, 
Ara
Tarih: 25-05-2018, Saat:10:59
KAZUYA Çevrimiçi
Site Kurucusu
Admin

Konu Sayısı: 1,348
Yorum Sayısı: 12,929
Rep Puanı: 915
Ps3 donuyor ya 2 sebebi vardır , ya hdd bozuktur oyunlarda donma yapıyordur ki bu düşük bir ihtimal , yada ps3 ün işlemcisi yada ekran kartı bozulmuştur bunların tamiri olsada yine tekrarlar.
Not : mesaj düzeltilmiştir. ( Özel iletişim bilgileri yasak )
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Beni ve Sitemizi Taklit Eden Dostlarımıza Teşekkür Ederiz..
Ara
Tarih: 25-05-2018, Saat:02:35
berbat88 Çevrimdışı
Yeni Üye
*
Üye

(25-05-2018, Saat:10:59)KAZUYA Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Ps3 donuyor ya 2 sebebi vardır , ya hdd bozuktur oyunlarda donma yapıyordur ki bu düşük bir ihtimal , yada ps3 ün işlemcisi yada ekran kartı bozulmuştur bunların tamiri olsada yine tekrarlar.
Not : mesaj düzeltilmiştir. ( Özel iletişim bilgileri yasak )

Cevap için teşekkürler,

HDD'nin bozuk olmasına ihtimal vermiyorum keza PS3'ü pek de bi kullanmadım makine yeni gibi. Bununla birlikte orjinal olan oyunlarımda hiç bir sorun yok. Yalnızca Multiman aracılığıyla yüklemiş olduğum oyunlarda problem var. Oyunları iki çeşit yolla yükledim bir kısmını USB ile bir kısmını Filezilla ile. Denemek için iki tane büyük boyutlu oyun (Fifa Street ve Fifa 18) iki tane de düşük boyutlu (Minecraft ve Sünger bob). Fifa'larda resmen 5 saniyenin 3 saniyesi oyun donarken diğer iki oyunda hiç bir problem yok. Yalnızca Minecraft yoğun yerlerde biraz kasıyor fakat bu sanırım normal.

https://www.youtube.com/watch?v=J45B3esEdNA&t=1s

Bu linkteki yöntemleri kullanıp ardından 4.82CFW FERROX ve Multiman 4.82 kurulumu yaptım. İlk başta oyunları HDD0/Game klasörüne yüklemiştim. PS3 ana ekranında oyunlar gözüküyor ve her iki FIFA oyunu çalışıyodu fakat kasma aynıydı. Multimanin GAMES klasörüne atıp Multimanden oyunlara girince de aynı sorun yaşandı hiç bir farklılık yoktu. Süngebob ise yalnızca Multimande çalıştı. Fakat sorunum dediğim gibi. Acaba kullandığım CFW veya Multiman ile alakalı bir problemim olabilir mi? Multiman menüsündeyken de bu kasmayı yaşıyorum çünkü. Fakat Ana ekranda veya orjinal oyunlarda kesinlikle bir problem yok. Sorunun yazılımsal olduğu belli. Yardımlarınız için teşekkür ederim.
Ara
Tarih: 25-05-2018, Saat:02:40
KAZUYA Çevrimiçi
Site Kurucusu
Admin

Ps3 ün yeni eski olması az kullanılmış çok kullanılmış olması önemli değil fabrikasyon arızası oluyor bunlar zaten özellikle kalın fat kasalar da görünen bir arıza , internetten bakablirsiniz zaten yazılımsal bir sorun ile donmanın uzaktan yakından bir alakası yok maalesef donan oyunların gb ları ve görsel öğeleri yüksek , donmayan oyunlarda basit oyunlardır muhakkak , dediğim gibi sizin ps3 yazılımsal değil donanımsal bir arıza
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Ara
Tarih: 25-05-2018, Saat:02:42
berbat88 Çevrimdışı
Yeni Üye
*
Üye

(Son Düzenleme: 25-05-2018, Saat:02:50, Düzenleyen: KAZUYA.)
Bu arada sorunu çözmekte işe yarayacaksa kurulumu yaparken yardım aldığım ve güncellemeler ile multimani indirdiğim kaynak;
Ara
Tarih: 25-05-2018, Saat:02:43
berbat88 Çevrimdışı
Yeni Üye
*
Üye

Hocam yorum için teşekkürler fakat NBA 2k1,3 Cod BO:2, Skyrim, Red Dead Redemption, Gran Tourismo 5 bu oyunların hiç birisinde problem yaşamıyorum fakat dediğim gibi jailbreakli oyunlarda sorun yaşıyorum.
Ara
Tarih: 25-05-2018, Saat:02:52
KAZUYA Çevrimiçi
Site Kurucusu
Admin

(Son Düzenleme: 25-05-2018, Saat:02:52, Düzenleyen: KAZUYA.)
berbat88 flood ve başka bir site linki yazarsanız ban yersiniz...!
Yazdığınız oyunların gb ları düşük zaten ,
Tekrar yazıyorum ya hdd yada ps3 işlemci arızalıdır , hala aynı şeyleri sormanız gerçekten gerek yok ,
cd deki oyunlarda donma olmuyor , yüklediğin oyunlar da donma oluyorsa hdd bozuk olabilir ,
yada dediğim gibi ps3 işlemci arızası...!
Ara
Tarih: 25-05-2018, Saat:02:59
berbat88 Çevrimdışı
Yeni Üye
*
Üye

(25-05-2018, Saat:02:52)KAZUYA Nickli Kullanıcıdan Alıntı: berbat88 flood ve başka bir site linki yazarsanız ban yersiniz...!
Yazdığınız oyunların gb ları düşük zaten ,
Tekrar yazıyorum ya hdd yada ps3 işlemci arızalıdır , hala aynı şeyleri sormanız gerçekten gerek yok ,
cd deki oyunlarda donma olmuyor , yüklediğin oyunlar da donma oluyorsa hdd bozuk olabilir ,
yada dediğim gibi ps3 işlemci arızası...!

Cevap için yeniden teşekkürler,

Bir önceki yazıma ekleme yapamadığım için mecburen flood yapmak zorunda kaldım. Bunun dışında HDD'me yüklü PSN'den satın almış olduğum FIFA 17 oyunu sorunsuz çalışmakta. Aynı şekilde Fight Night Champion, Top Spin 4, Dragon Age 2 gibi oyunlar da da test ettim oynarken uzun süreli dahi hiç bir sıkıntım yok.

Aynı şeyleri yazmıyorum size cevap veriyorum. Aynı şeyleri yazan sizsiniz, yardım edebilecek birisi olursa sevinirim. Sorunu bir şekilde çözersem başkalarının faydalanması için buraya yazacağım.

İyi günler.
Ara
Tarih: 25-05-2018, Saat:03:42
KAZUYA Çevrimiçi
Site Kurucusu
Admin

:) peki kardeşim , niye acaba cihazı profosyanel bir tamirciye bu işi yapan bir yere götürmüyorsun xbox istanbul veya başka bir yere neden götürmüyorsun , donma sorunu YAZILIMSAL OLMASI MÜMKÜN DEĞİL , ps3 ün donuyorsa işlemci bozuktur dostum , düşük bir ihimal ile hdd
Saygılar...!
bu arada yazdığın oyunlar gb düşük yani görüntü kalitesi düşük oyunlar bu yüzden işlemciyi ve ekran kartını zorlamaz ve donma yapmaz.
Ara

Anahtar Kelimeler

CFW oyunlarda donma ve bir kaç soru(n), CFW oyunlarda donma ve bir kaç soru(n) indir, CFW oyunlarda donma ve bir kaç soru(n) Videosu, CFW oyunlarda donma ve bir kaç soru(n) online izle, CFW oyunlarda donma ve bir kaç soru(n) Bedava indir, CFW oyunlarda donma ve bir kaç soru(n) Yükle, CFW oyunlarda donma ve bir kaç soru(n) Hakkında, CFW oyunlarda donma ve bir kaç soru(n) nedir, CFW oyunlarda donma ve bir kaç soru(n) Free indir, CFW oyunlarda donma ve bir kaç soru(n) oyunu, CFW oyunlarda donma ve bir kaç soru(n) download

Konu Bağlantı Araçları
CFW oyunlarda donma ve bir kaç soru(n) Konusunun Linki Direkt Link
CFW oyunlarda donma ve bir kaç soru(n) Konusunun HTML Kodu HTML Link
CFW oyunlarda donma ve bir kaç soru(n) Konusu BBCode Linki BBCode Link
CFW oyunlarda donma ve bir kaç soru(n) Konusunu Paylaş Sosyal Paylaş

Konu ile Alakalı Benzer Konular
 Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  multiman 4.82 siyah ekran+donma usheny 7 4,254 19-08-2018, Saat:01:42
Son Yorum: KAZUYA
  Oyunlarda Küçük Ekran ekrankartı 6 4,222 01-01-2015, Saat:05:00
Son Yorum: KAZUYA
  Ps3 bazı oyunlarda kasıyor ThePro9 3 3,509 30-10-2013, Saat:11:34